Zestaw upominkowy – miód pitny trójniak Trybunalski i dwójniak Maliniak w butelkach ceramicznych 250 ml, całość zapakowana w drewnianą skrzyneczkę.
Pozostałe zestawy:
Zestaw upominkowy – trójniak Trybunalski w butelce ceramicznej 750 ml + podgrzewacz
Pasieka Jaros istnieje od 1978 roku. Od roku 1991 zaczęli produkować miody pitne, które są podstawą ich działalności. Technologia produkcji została zbudowana na podstawie staropolskich tradycji i receptur. Drugim działem produkcji jest ceramika użytkowa i ozdobna (opakowania do miodów pszczelich i miodów pitnych, naczynia do picia miodów itp.). Ich miody pitne produkowane są metodami naturalnymi, bez konserwantów, polepszaczy, sztucznych barwników i aromatów. Surowcem do ich produkcji jest miód pszczeli, woda i zioła. Swoje wybitne walory smakowe osiągają w czasie kilkuletniego leżakowania. Od kilku lat z powodzeniem biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Miodów Pitnych w USA (Mazer Cup, Boulder, Colorado).
Miód pitny osiąga swoje wyśmienite walory smakowe w czasie wieloletniego leżakowania. Surowcem do jego produkcji jest miód pszczeli, woda i zioła.
Tak jak w dawnych czasach, do produkcji nie są stosowane sztuczne barwniki, aromaty, środki konserwujące, środki przyspieszające dojrzewanie i stabilizatory.
Walory smakowe i szlachetność miodów pitnych utrwalają przechowując je w butelkach wykonanych starym garncarskim sposobem z bolesławieckiej gliny.
Podstawowe rodzaje miodów pitnych produkowanych przez Pasiekę Jaros to:
Półtorak – powstaje poprzez zmieszanie jednej części miodu i pół części wody. Z powodu wysokiego stężenia cukrów fermentacja trwa bardzo długo, a miód pitny dojrzewa po kilkuletnim okresie leżakowania.
Dwójniak – powstaje poprzez zmieszanie jednej części miodu i jednej części wody. Dwójniaki należą do miodów słodkich, a ich dojrzewanie trwa kilka lat.
Trójniak – powstaje poprzez zmieszanie jednej części miodu i dwóch części wody. Jest to miód pitny półsłodki, a jego dojrzewanie trwa około roku.
Miody pitne owocowe powstają poprzez zastąpienie co najmniej 30% wody przeznaczonej do fermentacji sokiem owocowym. I tak dwójniak Maliniak powstaje przez dodanie soku malinowego, dwójniak Jabłkowy – soku jabłkowego.